استحمام سالمندان بستری در خانه

استحمام سالمندان بستری در خانه

بیماران و سالمندانی که برای مدت زمانی طولانی در بستر بیماری می باشند و بدن آنها نیاز به شستشو دارد می توانند از فوم شستشو بدن،  دزودرم استفاده کرده و بدون نیاز به آبکشی از ایجاد و انتقال آلودگی و عفونت جلوگیری کنند. این فوم شستشوی بدن ، دزودرم فاقد الکل بوده و به پوست حساس سالمند آسیب نمی رساند . عدم شستشو بدن سالمندان موجب انتشار بوی بد در محل نگهداری انها خواهد شد خصوصا در مورد سالمندانی که از بیماری بی اختیاری ادرار نیز رنج می برند . استفاده ازفوم تمییز کننده بدن سالمندان بستری بدون نیاز به آبکشی دارای بویی بسیار خوشایند و ملایم بوده که از انتشار بو و آلودگی پیشگیری می کند.

جهت اطلاعات بیشتر در مورد دزودرم، فوم پاک کننده بدن کلیک کنید.

جهت خرید با شماره های ۰۲۱۶۶۹۷۵۳۵۷ و ۰۴۱۳۳۲۴۹۲۹۴ تماس بگیرید.

موارد استفاده از فوم تمییز کننده بدن سالمندان بستری بدون نیاز به آبکشی

 

  • مناسب برای شستشو و ضد عفونی کردن بدن بیماران بستری در ICU& CCU
  • استحمام سالمند و افراد کم توان بر روی تخت و یا صندلی چرخدار
  • استحمام افراد ناتوان و بیماران مبتلا به ضایعه نخاعی
  • تمیز و ضدعفونی کننده بدن پس از فعالیت های ورزشی ، استخر و اپیلاسیون
  • تمیز کردن بدن و پای نوزاد

نظافت سالمندان در بستر

برای حمام کردن آنها شما می توانید از یک صندلی مخصوص حمام یا یک ویلچر استفاده کنید. اگر فرد سالمند توانایی حرکت اجزایی از بدن مانند دست را داشته باشد می تواند با نشستن روی یک صندلی خود را بشوید در غیر اینصورت شما باید در این کار به آنها کمک کنید. سعی کنید شستشو و حمام کردن سالمند را با مراقبت انجام داده و از لوازم حمام تمیز و نرم استفاده کنید. فوم دزودرم، فوم پاک کننده بدن برای حمام خشک یا بدون آب می باشد.

درخصوص افرادی که توانایی حرکت و نشستن ندارند، شما باید مراقبت های بهداشتی و کارهای روزمره آنها را برایشان انجام دهید. برای مثال برای حمام کردن شما می توانید از فرد دیگری کمک گرفته و با درست کردن یک تشک نرم با روکش پلاستیک آنها را در حمام خوابانده و شستشو را انجام دهید. البته اگر بیمار بستری شما وضعیت حاد و زخم بستر دارد باید با مشورت یک پزشک یا پرستار شستشوی بدن او را انجام دهید.

در صورتی که حمام کردن بیمار سخت می باشد و نیاز به کمک دارید می توانید از دزودرم استفاده بکنید.

درخصوص مراقبت از دندان ها نیز شما باید روزانه و مرتب این کار را برایشان انجام دهید و وسایل مورد نیازشان را در اختیار قرار دهید. همینطور کوتاه کردن ناخن ها را نیز باید مرتب انجام دهید؛ به ویژه کوتاه کردن ناخن های پا که برای اکثر سالمندان حتی آنهاییکه کمی توانایی حرکت دست ها و پاهایشان را دارند، دشوار است. از بین بردن موهای زائد نیز باید بطور مرتب انجام گیرد تا مشکلاتی مانند عرق سوز شدن یا زخم شدن بدن بوجود نیاید.

در زمینه طهارت شما می توانید به سالمند بیمار خود در رفتن به سرویس بهداشتی که مجهز به توالت های فرنگی است کمک کنید و اگر اصلا توانایی حرکت ندارند، می توانید از پوشاک مخصوص بزرگسالان که در بازار موجود است استفاده نمایید. نکته مهم این است که تمیز کردن این قسمت از بدن بطور منظم بسیار مهم است تا از بیماری های مختلفی مانند زخم بستر در این قسمت از بدن پیشگیری شود.

در صورتی که بدن و پای سالمند عرق سوز شده است می توانید از دزودرم استفاده نمایید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *