آلانتوئین در دزودرم فوم پاک کننده بدن ، جهت کاهش التهابات پوست

آلانتوئین در دزودرم فوم پاک کننده بدن ،  جهت کاهش التهابات پوست

آلانتوئین(Allantoin) ماده ای است که از برخی گیاهان مثل جوانه گندم و بابونه استخراج می گردد و دارای خواص التیام بخش قوی بوده و به بهبود زخمها کمک می کند. این ماده باعث بهبود بافت های تحریک شده می شود و به کاهش التهاب پوست ناشی از خشکی نیز کمک میکند. به عنوان نرم کننده نیز در محصولات مختلف به کار می رود. این ماده همچنین باعث سرعت بخشیدن به امر بازسازی پوست می شود.

 

آلانتوئین دزودرم یک ترکیب تسکین‌دهنده التهابات پوستی بوده و اثر مفیدی در درمان زخم‌ها دارد. آلانتوئین ماده‌ای است که اثر کراتولیتیک داشته و قادر است کراتین پوست را نرم و حل نماید و به این ترتیب باعث حل شدن پروتئین کراتین می‌شود که سازنده لایه شاخی پوست می‌باشد. جزء رایج اکثر فرآورده‌های مرطوب‌کننده بوده و باعث کاهش التهاب پوستی می‌شود. در معالجه پوست خشک، ضخیم شده به کار می‌رود .

 

جهت اطلاعات بیشتر در مورد دزودرم، فوم پاک کننده بدن کلیک کنید.

جهت خرید دزودرم با شماره های ۰۲۱۶۶۹۷۵۳۵۷ و ۰۴۱۳۳۲۴۹۲۹۴ تماس بگیرید.

نحوه عملکرد آلانتوئین در دزودرم

  • تسریع تکثیر سلولی

چگونگی عملکرد آلانتوئین دزودرم  در بهبود زخم پیچیده است، به این ترتیب که ابتدا بافت مرده پوست برداشته می­شود و محل زخم پاک می­گردد، پس از آن تکثیر سلولی شتاب می­گیرد که این امر منجر به رشد بافت سالم و نهایتاتشکیل اپیدرم (سطحی­ترین لایه پوست) می­گردد. در اکثر موارد، درد ناشی از زخم پس از اولین دفعات استفاده از آلانتوئین، از بین می­رود. آلانتوئین همچنین خارش و زبری پوست را از بین می­برد.

خاصیت کراتولیتیکی،اثر نرم­ کنندگی

از آلانتوئین به عنوان یک ماده فعال و ایده­ال با خاصیت کراتولیتیکی یاد می­شود، به این معنا که  استفاده از آلانتوئین بر روی پوست سالم صورت و بدن، باعث نرم و صاف شدن ظاهر آن می­گردد. تا­کنون جزئیات مکانیسم  عمل آلانتوئین به طور کامل درک نشده است، اما اعتقاد بر این است که آلانتوئین باعث افزایش­ میزان لوکوسیت­ها (گلبول­های سفید) شده و جریان لنفاویرا نیز افزایش می­دهد.

  • تاثیر مفید بر حفظ رطوبت، از بین رفتن قرمزی و تسکین دهندگی پوست

یکی دیگر از ویژگی­های جالب آلانتوئین در دزودرم، تاثیرمفید آن بر حفظ رطوبت پوست می­باشد. آلانتوئین، قرمزی و خشکی پوست را به میزان قابل توجهی کاهش می­دهد.

استفاده در مصارف دارویی و درمان پوست

آلانتوئین دارای خواص پیشگیرانه و درمانی برجسته­ای می­باشد و به علت سازگاری با انواع فرمولاسیون، در بسیاری از محصولات دارویی کاربرد دارد. افزودن آلانتوئین به پمادهای درمان زخم باعث تسریع بهبود زخم می­گردد. این مساءله در درمان زخم­هایی مانند بریدگی، خراش، خشکی پوست، زخم­هایی که آهسته به درمان پاسخ می­دهند یا زخم­های چرکی، زخم­های مقاوم به درمان با علل مختلف و زخم­های سوختگی (منشاء حرارتی یا تابش) مشهود می­باشد. آلانتوئین در درمان زخم، پسوریازیس و رفع خشکی پوست موءثر می­باشد. فرمول­های حاوی آلانتوئین همچنین در درمان اگزما، آماس پوست، تاول­های ناشی از گرمی در غشاء مخاطی دهان و هموروئید (بواسیر) موءثر می­باشند.

مرجع:

۱- Taking care of your costomer,s skin, Clariant, 2-10 ( 2003).

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *